ЗАЩО ЖЕЛАНИЕТО ЗА СЕКС ОТЛИТА СЛЕД...
Колко е нормално да продължи това странно състояние на преситеност от емоции и как да стопите отчуждението в леглото
Раждането е повратен момент в живота на всяка жена и е съвсем нормално първоначално да почувствате промяна в отношението си към иначе емоционално наситените моменти с партньора.
Защо? Защото самият акт на раждане е толкова изпълнен с чувства и преживявания, че сякаш сте се преситили с емоции. Животът подължава, но на по-високо ниво – като майки. И понякога това кара жените да забравят, че до тях има и мъж, който от доста време е на „сексуални пости” покрай бременността.
Нормално е това усещане да продължи първите няколко месеца. Още повече, че докторите препоръчват да не се прави секс 6 седмици след раждането, за да може майката да се възстанови по-бързо физически.
Но какво става, когато минат два, три, и повече месеци, а продължава изобщо да не ви хрумва за секс?
Причините са много: като се започне от прекаленото обгрижване на детето, мине се през физическата преумора и се стигне до нетолкова привлекателният външен вид. Но каквито и да са те, това е момент, в който да се замислите сериозно, ако не искате да провалите личния си живот. Той не е само памперси, пюрета и детски песнички, нали?!
Синдромът „Срамувам се от тялото си”. Той е познат на всяка току-що родила жена – отпуснатите форми след раждането могат да се стегнат само с физическа активност. И не е вярно, че не ви остава време покрай детето. Намерете си в интернет упражнения за вкъщи или отскачайте до близкия фитнес или йога студио; намерете си подходяща диета, ако трябва се консултирайте и с диетолог; тичайте в парка, бутайки детската количка... Опитвайте във всяка секунда да съчетаете полезното с приятното и да си възвърнете предишната секси фигура. И още нещо – спрете да говорите с партньора си само затова какво е направило бебето!
Дълготрайното охладняване. То може да се дължи на болезнено раждане, след което мисълта за физически контакт ужасява жените, да е налице тежка следродилна депресия, или сериозни психологически проблеми преди и по време на бременността. За съжаление, тези случаи не са малко, и не е хубаво, ако родилката омаловажава проблема било поради факта, че не й се говори за него, или като си мисли , че ще отшуми от самосебе си. Тогава е нужен съвет от специалист, както и да говорите с мъжа до себе си. До му кажете каква е ситуацията и заедно да се справите с проблема. От споделянето има двойна полза както за женското емоционално възстановяване, така и за възраждането на сексуалния семеен живот.
Ако по каквато и да било причина усетите, че сте се поотчуждили с половинката си, вземете нещата в свои ръце и пристъпете към действие!
Comments
Post a Comment